Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Usnadní vaši volbu při nákupu potravin
Přehled článků

Aktuality

22.3. Světový den vody

22.3.2017

Více jak 663 milionů lidí nemá přístup k bezpečnému zdroji pitné vody. Nebezpečná voda, špatná hygiena a nedostatečné čištění vody způsobí každý rok 842.000 úmrtí.

Prožij rok zdravě - nový projekt STOBu

8.3.2017

Chcete se naučit žít zdravěji a být víc fit? Spolek Hravě žij zdravě ve spolupráci s týmem STOBu pro vás připravil unikátní projekt Prožij rok zdravě, který vás k tomu dovede.

6.3. Den jódu. Nezbytný prvek pro náš organismus

6.3.2017

Hlavním zdrojem jódu je moře. Vysoké množství jódu obsahují především mořské plody, ryby a řasy. Potřebujeme ho hlavně pro správnou funkci štítné žlázy, metabolismus živin, zlepšuje kvalitu kůže, vlasů, nehtů a zubů. Dále zklidňuje nervy a zlepšuje mentální funkce. Zvýšenou potřebu tohoto prvku mají – dospívající mládež, těhotné a kojící ženy.

Fabiofit Omega 3, 6, 9

22.2.2017

Logem Vím, co jím je certifikovaný již 3 produkt společnosti FABIO PRODUKT spol. s r.o. A sice nyní Fabiofit Omega 3,6,9

Nejezte a nepodávejte syrovou červenou řepu

15.2.2017

Takové doporučení dalo spotřebitelům a manažerům restaurací nedávno francouzské Generální ředitelství pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů DGCCRF.

E171: nebezpečí pro myši, riziko pro člověka?

8.2.2017

Francouzští vědci nedávno dokázali, že u myší, kterým bylo podáváno barvivo E171, běžně používané v potravinářském průmyslu, se objevily poruchy imunitního systému a tzv. prekancerózní léze, které signalizují vznik nádoru.

Fabio Produkt spol. s.r.o. má svou první prodejnu

2.2.2017

Fabio Produkt, s.r.o. se sídlem v Holíně je ryze rodinná firma, která více jak 25 let vyrábí rostlinné oleje vysoké kvality v srdci Českého ráje. Dne 1. února 2017 se tato firma rozšířila o svoji první prodejnu.

Krevety: od lahodných až po nechutné

1.2.2017

S lehkou vůní moře, nasládlou chutí a růžovo-oranžovou barvou patří krevety k vyhledávaným lahůdkám, i když některé mají k dokonalosti daleko. Buď obsahují značné množství škodlivin, nebo mají nedostatky v chuti. 

Spolupracujeme s       

  Sekce nutričních terapeutů ČAS

 

Stop cukrovc e

 

 

 

 

 

 

Školní informační kanál

Jihočeské zemědělské muzeum

SPZO