Detail
Poradna

Poradna byla finančně podpořena dotačními programy MZ „Národní program zdraví – projekty podpory zdraví“ a „Péče o děti a dorost„ pro rok 2015:
„Akademie zdravého životního stylu - Novinářská akademie“, číslo projektu: 10529
„Co děláš pro své zdraví Ty?“, číslo projektu 10528
„Maminka už ví, co je pro mě nejlepší“, číslo projektu 6/15/PDD

Zobrazit přehled 1219 článků v této oblasti »

Rozděleni jídla během dne

21.5.2013

Vstávám relativně pozdě, a proto si rozkládám jídlo do pěti jídel: snídaně, oběd, svačina, svačina, večeře. Vždy po třech hodinách plus minus. Je to dobře, mohu vynechávat dopoledni svačinu a místo ní si dát oběd a vlastně pak mít dvě svačiny odpoledne a pak večeři? Nebo musím dodržovat dopoledni svačinu? PS: Snažím se o hubnutí.  Kateřina K.

 

Není to nutné, ale svačiny slouží k tomu, aby hladina krevního cukru v průběhu dne byla vyrovnaná a neměla jste hlad. Svačiny také zajistí dostatečný příjem ovoce a mléčných výrobků. K dopolední svačině postačí 1 kus ovoce, odpoledne si dopřejte další porci ovoce a zcela určitě nezapomeňte na mléčný výrobek. Nebo pokračujte ve vámi nastaveném režimu a k jedné odpolední svačině si dejte 1 ks ovoce plus 150 g mléčný výrobek, ke druhé odpolední svačině to samé (popř. ovoce vyměňte za zeleninu). Dodržování pravidelného jídelního režimu je moc důležité, je to jeden z hlavních pilířů redukčního snažení.

PhDr. Karolína Hlavatá, Ph.D. - dietoložka

Položte vlastní dotaz
Pro položení dotazu musíte být přihlášení:
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Nejste ještě registrovanými uživateli? Napravte to, zvládnete to za pár sekund.