Detail příběhu
Příběhy
Zobrazit přehled 5 článků v této oblasti »

Od pasu nahoru hubená, od pasu dolů kypré tvary – zadek, stehna, lýtka. Koupit si vysoké kozačky, do kterých se vejdou i kalhoty, to bylo opravdu z říše scifi. A kalhoty? V pase mi přebývalo 10 cm, boky a stehna obepnutá.

13 kilo navrch!

S nástupem sedavého zaměstnání – po porodu – mi začala nenápadně přibývat kila. Z 53 kg bylo 58 kg, nevešla jsem se do velikosti 36! No nic, koupila jsem si kalhoty o číslo větší. Přitom jsem si nikdy nelibovala v tučných a nezdravých jídlech. Naopak, měla jsem pocit, že jím zdravě – kuřecí maso, ryby, tvrdé sýry do 30%, ovoce, zelenina...  Ano, zase tak vzorná jsem ale nebyla – sem tam sušenka, čokoládka... Po 5 letech v kanceláři jsem dosáhla 66 kg a to už bylo opravdu hrozivé číslo!

Pod vlivem slevových serverů jsem nakoupila vouchery na vacushape, power plate a začalo trápení – cvičení min. 3x týdně, ráno, večer, trávila jsem tam veškerý volný čas. Výsledek se však nerovnal vynaloženému úsilí.

Dám tomu poslední šanci, a zaplatila jsem si fitness trenérku

Po úvodních měřeních na několika přístrojích jsme zjistily, že tuku vlastně v těle moc nemám, není tedy moc co hubnout... Propadla jsem depresi! Trenérka se ale nenechala odbýt, sestavila mi tedy plán na míru – různá silová cvičení, běh, chůze, střídání tepových frekvencí.

Začala jsem si vést jídelníček

I když jsem si myslela, že jím zdravě, semaforky v denním výkazu ukazovaly moc sacharidů, málo bílkovin. Přidala jsem tedy do jídelníčku více masa – kvalitní šunky (min. 96 % masa), sójové maso, tvarohy, luštěniny ... Ani množství zeleniny nebylo dle odborníků dostačující, tady se tedy musím trochu přemáhat. Sníst 350 g zeleniny denně je pro mě docela výkon! Vůbec jsem se o kvalitní potraviny začala více zajímat. Dávám přednost celozrnné a žitné mouce před pšeničnou, pečivo s vyšším obsahem vlákniny, celozrnné...

Nebudu vás napínat

Za 6 měsíců mám dole 7 kg, koupila jsem si vysoké kozačky a dokonce i sukni! Sport se stal přirozenou součástí mého života a cítím se fajn.