Tak se zkuste poohlédnout po opravdu starých receptech, které vařily naše prababičky! Co třeba kočičí omáčka, škubánky nebo kroupy s fazolí? Suroviny jsou levné a dalo by se říct, že i základní, takže je pravděpodobně najde doma skoro každý. Pokud do této skupiny patříte také, můžete recepty vyzkoušet třeba ihned!

Kočičí omáčka

Samozřejmě, že kočku vařit nebudete. Název omáčky je odvozen od toho, že je tak hustá, že by se po ní mohla kočka projít. Jde o studenou omáčku ze smetany a povidel, která se podává s vařenými brambory. Jestli nemáte doma povidla, prolistujte si Tesco leták, třeba budete překvapeni jeho zajímavou nabídkou!

  • Na kočičí omáčku potřebujete: smetanu (nejlépe zakysanou), povidla, brambory. špetku soli

To je vše. Brambory uvaříte, zakysanou smetanu smícháte s povidly (v množství podle chuti) a poté vařené brambory servírujete s kopečkem omáčky. Můžeme mít k vydatnému obědu nebo večeři. Skvěle hodí na každé roční období - v létě osvěží, v zimě dodá energii.

Škubánky

Jedli jste někdy škubánky? Dají se servírovat českou cestou, tedy po kopečcích kaše přelité omáčkou, nebo moravskou cestou, kdy se z kaše udělá placka přes celý talíř, pak teprve se polije. O co jde? O bramborovou kaši trochu jinak.

  • Na škubánky budete potřebovat: brambory, polohrubou mouku, sůl, máslo, cukr, mák

Brambory dejte vařit do osolené vody a až budou měkké, slijte z nich část vody. Do ještě vroucích brambor nasypte polohrubou mouku v takovém množství, aby byla vytvořená kaše dostatečně hustá. Brambory spolu s vodou a moukou řádně rozmačkejte šťouchadlem nebo prošlehejte ručním šlehačem a dejte ještě na cirka dvě až pět minut propařit.

Než se brambory uvaří, namelte si mák a smíchejte ho s cukrem. Samozřejmě můžete otevřít pytlík s už předem namletým mákem - vyplatí se sledovat leták Penny, který jej často nabízí za atraktivní cenu.

Bramborovou kaši s propařenou moukou naservírujte na talíř tak, že uděláte jednu placku s vyššími okraji. Posypejte mákem a zalijte rozpuštěným máslem. Jídlo je velmi vydatné a plné kvalitních živin, zejména z máku, a tak je výbornou variantou stravy při výkonnostním tréninku

Kroupy s fazolí

Potřebujete doplnit luštěniny, ale fazolová kaše vám nesedí? Zkuste kroupy s fazolí a vepřovými škvarky. Toto jídlo sice neodpovídá moderním trendům, ale dokáže dodat chybějící bílkoviny, škroby a v neposlední řadě i esenciální mastné kyseliny.

  • Na kroupy s fazolí si připravte: kroupy, fazole, škvarky, sádlo, cibuli, sůl, ocet

Kroupy a fazole si předem namočte, samozřejmě odděleně, nebo můžete použít i fazole z plechovky. Kroupy vařte ve slané vodě doměkka - trvá to cirka půl hodiny, avšak malé kroupy budou hotové dříve. Fazole se vaří více než hodinu, ale ty v plechovce jsou pochopitelně již uvařené.

Zatímco se vaří kroupy (nebo i fazole), osmahněte cibulku na sádle. Málo osmahnutá cibulka má sladkou chuť, pokud ji opečete více, jde do karamelova – volba intenzity je na vás a vašich oblíbených chutích. Na cibulce pak osmahněte i škvarky nakrájené na cirka centimetrové kousky.

Uvařené kroupy sceďte a stejně tak i fazole. Přimíchejte cibulku a škvarky, osolte a řádně okyselte octem a pak inhned podávejte. Výsledek vás jistě příjemně překvapí, jde totiž o typické zimní jídlo, které vás dokonale zahřeje i zasytí.