Nepodceňujte plánování

Asi každému z nás se podařilo vybrat si svůj nejoblíbenější druh cukroví už během dětství. Nicméně jakmile zestárneme a založíme si svou vlastní domácnost, zjistíme, že vánoční pečení není žádný jednoduchý úkol. Vyžaduje totiž nejen dostatek vašeho času, ale také důkladné plánování. Každý druh totiž potřebuje jinak dlouhou dobu na to, aby se do štědrého dne stihl uležet, a tak získal tu nejlepší konzistenci i chuť.

Jestliže se chcete držet českých zvyků a tradic, tak byste určitě měli začít s perníčky. Po upečení jsou totiž velmi tvrdé a trvá jím poměrně dlouhou dobu, než změknou. Pokud byste chtěli tento proces trošku uspíšit, skladujte je v krabici s kouskem rozkrojeného jablka. Jejich velkou výhodou je, že nemusí sloužit pouze k jídlu, ale také jako dekorace. Stačí do nich vykrájet dírky nebo napíchat špejle, ozdobit rozšlehaným bílkem a vytvoříte krásné ozdoby na vánoční stromek nebo zápichy do dekorací z chvojí.

Cukroví, které nikdy neomrzí

Po perníčcích můžete přejít k receptům, které jsou naprostým základem pro většinu českých domácností. Pochopitelně mluvíme o vanilkových rohlíčcích, medvědích tlapkách a dalších “sušších” typech cukroví, které vyžadují alespoň tři týdny na to, aby dostatečně zkřehly. Pokud u nich chcete docílit skutečně lahodné chuti, vykašlete se na různé margaríny a pečte z pravého, nefalšovaného másla. Produkty na pečení najdete v akční ceně v Kaufland letáku, takže vás ani nevyjde nijak draho.

Zhruba čtrnáct dní před Štědrým dnem nastává ideální doba na pečení slepovaného cukroví, které mimo jiné zahrnuje velice oblíbená linecká kolečka. Tvary však mohou být různé - na Vánoce se například hodí také hvězdičky nebo srdíčka. O týden později pak můžete přejít ke sněhovému a nepečenému cukroví, do kterého pochopitelně spadají i oblíbená vosí hnízda, která možná znáte spíše pod názvem včelí úly.

I nákupy vyžadují přípravu

Pokud nechcete, aby vám cukroví udělalo obrovskou díru do rozpočtu, tak byste si kromě samotného pečení měli naplánovat také nákupy. Se sepisováním nákupního seznamu vám mohou pomoci akční letáky, které si můžete pohodlně prohlédnout prostřednictvím portálu Kimbino. Momentálně jsou totiž přeplněné vánočními slevami, a tak vám pomohou nakoupit výhodně a zároveň poslouží jako pojistka, že na žádnou položku nezapomenete.

Logo


V každém případě nezapomínejte na to, že Vánoce jsou svátky klidu. Příprava dvaceti různých druhů cukroví vás bude stát spoustu času a námahy. Proč se tedy neuskromnit a nepustit se jen do těch nejoblíbenějších? Ušetříte nejen spoustu času a peněz, ale také energie, kterou pak můžete využít k mnohem příjemnějším aktivitám jako například ke zdobení vánočního stromečku.