Zdroj: Female Punching A Bag With Boxing Gloves On z Shutterstock

Box představuje jeden z fyzicky nejnáročnějších sportů. V tréninzích se snoubí síla, dynamika a technika. Boxem získáte vytrvalost, sílu, zvýší se rychlost reflexů, obranných reakcí a získáte sebevědomí. Prospívá tak kardiovaskulárnímu i respiračnímu systému, navozuje psychickou pohodu a odbourává stres. Boxem posílíte celé tělo a vytvarujete postavu, zejména pak horní polovinu těla.

Jak vypadá hodina kondičního boxu?

  • začíná se rozcvičkou
  • pak následují nácviky boxerských technik  jako jsou údery, pohyby nohou a stínování (boj proti imaginárnímu soupeři)
  • součástí tréninku je i posilování celého těla s využitím vlastní váhy i nejrůznějších pomůcek
  • nechybí ani kondiční část
  • závěrečné protažení

Boxerský trénink je velmi všestranný a i když se někomu může zdát, že bude potřebovat jen nohy a ruce, je zaměřený na všechny části těla. Trénuje se i stínový boj, při kterém se provádí nácvik úderů a kombinací, jako když bojujete s imaginárním soupeřem.

Pokud vás baví bojové sporty, ale klasický box pro vás není to pravé, můžete vyzkoušet i jiné druhy podobných sportů.

Fitbox

Skupinové a vysoce účinné cvičení na speciálně upravených boxovacích totemech. Tréninky obsahují  několik základních úderů a kopů s kombinací nevyčerpatelného množství cviků.

Taebo

Je intenzivní skupinové cvičení s hudbou, které využívá prvků bojových sportů a umění.  Je určeno pro každého, kdo chce zlepšit svoji kondici, zhubnout,  formovat své tělo, zpevnit se či zesílit, užít si zábavu při tréninku a vyčistit si hlavu.

Body Combat

Je posilovací kardio cvičení. Tento program je inspirovaný bojovým uměním a čerpá z celé řady stylů, jako jsou karate, box, taekwondo, tai chi a muay thai.