Projekt Aktivně a zdravě inspiroval ke  zdravému životnímu stylu více než 51 000 lidí

Vyšlápnout do schodů, pořádně se opřít do dřepů nebo se jen zamyslet nad tím, jak si zpříjemnit ráno. Takovým výzvám mohlo od 15. listopadu 2018 do 6. června 2019 čelit 51 000 uživatelů aplikace Aktivně a zdravě, kteří se nechali motivovat a inspirovat na cestě za lepším životním stylem. S podporou Jitky Nováčkové, Patricie Solaříkové, Lukáše Krpálka a dalších osobností z řad českých sportovců, food blogerů a výživových specialistů měli zájemci možnost čelit 150 výzvám, které dohromady splnili více jak 100 000x. Cílem projektu a stejnojmenné aplikace, která vznikla pod záštitou iniciativy Vím, co jím a piju o.p.s. a za podpory generálního partnera České podnikatelské pojišťovny, bylo poukázat, že i malé změny v každodenní rutině mohou mít velký vliv na zdraví a celkovou kondicí.

Neuvěřitelné výsledky ukázala například výzva „Do schodů“, během níž apeloval judista a olympijský vítěz Lukáš Krpálek, aby pro jednou lidé vynechali výtahy a eskalátory a vzali to po svých. Úkol se tak ujal, že se objevil v aplikaci Aktivně a zdravě celkem 4x a výsledná čísla jsou ohromující. Dohromady totiž vyšlo 5 142 nadšenců neuvěřitelných 155 678 schodů. Eiffelovu věž by společně překonali více než 220x, Petřínskou rozhlednu dokonce až 520x. „Jsem rád, že jsem mohl být součástí takového projektu. Myslím, že není nic lepšího, než jít ostatním příkladem,“ pochvaloval si Lukáš Krpálek. Pod jeho taktovkou zvládlo také 5 460 zapojených celkem 109 000 dřepů. Sami přiznávali, že je často pořádně bolela stehna.

Příjemnějším výzvám čelili uživatelé s Jitkou Nováčkovou, která, jak sama říká, aktivně a zdravě žije. „Vidím u své rodiny a okolí, že to není tak běžná věc a byla bych ráda, kdyby se to změnilo, protože čím více nás bude, tím víc šťastných lidí uvidíme kolem,“ sdělila své přání Jitka Nováčková. Proto její výzva „Každý den s úsměvem“ v sobě nesla dotaz: „V čem se chceš změnit?“. Nejčastěji lidé odpovídali, že chtějí více cvičit a relaxovat, také se častěji smát, učit se angličtinu nebo přidat do jídelníčku více zeleniny. Oblíbený byl i její pravidelný úkol „Rituál pro krásnější den“, v němž se fanoušků ptala, čím si zpříjemňují ráno. Jednoznačně vedla sprcha, dobrá snídaně a 3x posunutý budík.

Jak hodnotili sami uživatelé, co jim aplikace přinesla?

 • „Super apka, která mě konečně přiměla k lepšímu životnímu stylu. Doufám, že to tak zůstane.“ (Ivana)
 • „Myslela jsem, že to bude nuda, ale nakonec jsem byla překvapená, jak jsem se do výzev dala. Moc mě to bavilo. Víc takových aplikací.“ (Lucie)
 • „Dobré nápady, obzvláště pokud jde o zpestření jídelníčku. Ale taky nezapomenout na pravidelné cvičení či dokonce lenošení.“ (Jan)
 • „Super aplikace, ve které se člověk dozví zajímavé informace, a ještě ho donutí zamyslet se nad svým životním stylem a udělat něco pro jeho zlepšení.“ (Petra)

Hrdým partnerem celého projektu byla Česká podnikatelská pojišťovna

Touto atraktivní formou se rozhodla motivovat a inspirovat veřejnost ke změnám v životním stylu a k aktivní podpoře zdraví a kondice české populace.

„Jsme rádi, že tento projekt sklidil mezi lidmi velký úspěch a věříme, že přispěl ke zlepšení kvality jejich života,“ říká ředitelka marketingu a Public Relations v ČPP, Jolana Kolaříková.

„Tato forma podpory veřejného zdraví je v České republice unikátní a my jsme moc rádi, že jsme mohli společně s ČPP stát u zrodu vskutku průkopnického projektu v rámci motivace osob ke změně životního stylu,“ říká Ing. Lucie Gonzálezová, ředitelka iniciativy Vím, co jím a piju, o.p.s. a dodává „Ostatně ocenění projektu v soutěži Zlatý středník, kde získal cenu Top Rated v kategorii nejlepší webové stránky a on-lin aplikace, je toho také důkazem.“

ČPP záleží na zdraví lidí a prevenci pojistných událostí, proto umožnila uživatelům aplikace Aktivně a zdravě sjednat si výhodnější smlouvu v životním pojištění jako ocenění jejich odpovědného přístupu k vlastnímu zdraví. Před dovolenou pak věnovala stovce nejaktivnějších uživatelů cestovní pojištění za poloviční cenu.

Projekt Aktivně a zdravě vděčí ČPP za finanční podporu, díky které bylo možné vše realizovat. Více než 200 vítězů ve 4 kolech soutěže získalo zajímavé ceny od švihadla s počítadlem až po chytré hodinky Garmin, či relaxační víkend na horách.

Aplikace
Aplikace
Aplikace
Aplikace

Logo ČPP
Generální partner projektu: Česká podnikatelská pojišťovna a.s.

Více o projektu:

Projekt Aktivně a zdravě vznikl na základě spolupráce České podnikatelské pojišťovny, neziskové iniciativy Vím, co jím a piju o.p.s a Sportinvest Marketing jako unikátní CSR projekt na podporu zdravého životního stylu. Projekt aktivně podporovali i ambasadoři, mezi nimiž byli například sportovci Lukáš Krpálek, Barbora Havlíčková, Lucie Svěcená a Martin Fuksa, dále celebrity Jitka Nováčková a Patricie Solaříková a samozřejmě nechyběli ani zástupci gastronomie, konkrétně Roman Vaněk, Michaela Luňáková (Yummy Mummy Foodie) a Svatava Vašková (Svatava Coolinářka). Právě oni na svých sociálních sítích vybízeli lidi k plnění výzev a sami se jich také účastnili. Projekt získal cenu Top Rated v soutěži Zlatý středník 2018 v kategorii nejlepší webové stránky a on-lin aplikace. Podporou aplikace byla i samotná webová stránka www.aktivneazdrave.cz

Aplikace

Cíle projektu:

 • Edukovat cílovou skupinu v oblasti zásad zdravého životního stylu i péče o vlastní zdraví za pomoci renomovaných odborníků
 • Aktivovat širokou veřejnost ke zdravému životnímu stylu.
 • Motivovat ke změně životního stylu pomalými, ale udržitelnými kroky.
 • Být zdrojem inspirace a odborně zdatných informací, které umožní zásady zdravého životního stylu lépe začlenit do každodenního života (nutriční a zdravotní gramotnost, podpora pohybových aktivit, prevence nemocí, tipy pro zdraví atp.)

Co jsme v rámci projektu dokázali:

 • Realizovali jsme podrobný průzkum na reprezentativním vzorku populace, který odhalil největší slabiny životního stylu Čechů. Díky poctivému poznání životního stylu české populace jsme dokázali vytvořit nástroj, který se zabývá zrovna těmi oblastmi, které Čechy nejvíce pálí.
 • Ve spolupráci s předními osobnostmi v oblasti sportu, výživy a relaxace jsme ukázali, že není nutné trápit se drastickými dietami, ani se ničit v posilovně a že je důležité také správně odpočívat.
 • Článků na internetu o zdravém životním stylu je mnoho. My jsme dokázali dobře mířené rady a výzvy převést do herní podoby tak, aby pro lidi byla inspirující, zábavné i motivující a aby je lidé začali aplikovat do praxe.
 • Vytvořili jsme unikátní mobilní aplikaci s vysokým počtem stažení a aktivních uživatelů, uvedli jsme v život nový webový portál s vysokou návštěvností.
 • Zájem o mobilní aplikaci Aktivně a zdravě a stejnojmennou webovou stránku několikanásobně předčil naše očekávání. Podařilo se nám přesvědčit desítky tisíc Čechů, že má smysl starat se o své zdraví a že k dobré kondici se můžou dopracovat postupně po malých krocích. Zvýšil se zájem Čechů o svůj zdravotní stav.
 • Podařilo se nám podpořit, inspirovat a motivovat ke změně životního stylu rozsáhlou skupinu české populace.
 • Projektem jsme podpořili prevenci civilizačních onemocnění, které souvisí s nesprávným životním stylem.
 • Projekt byl oceněn v soutěži Zlatý středník 2018 cenou Top Rated v kategorii nejlepší webové stránky a on-line aplikace.
 • Vznikl unikátního CSR projekt na podporu zdravého životního stylu české populace, který nemá v ČR obdoby.