Odkud kustovnice pochází?

Kustovnice čínská pochází z Asie, a jak již její druhový název vypovídá, roste především v jižních oblastech Číny. Je to keřovitá trvalka, která dorůstá výšky až tři metry. Jejími plody jsou oranžovočervené bobule elipsoidního tvaru o délce přibližně 1 až 2 centimetry. Plody dozrávají v závislosti na počasí od srpna do října, kdy se také sbírají a suší. Svým vzhledem se plody kustovnice podobají šípku, sušené pak vypadají jako větší červené borůvky. Kustovnice je však na chuť sladší než šípek.

Tradiční čínská medicína bez kustovnice? Ale kdepak!

Kustovnice je klenotem tradiční čínské medicíny a samotnými Číňany je považována za nepostradatelný potravinový doplněk. Kustovnice obsahuje celou řadu látek, které našemu organismu prospívají. Najdeme v ní velké množství betakarotenu, vitamínu C, B1 a B2, aktivní polysacharidy, aminokyseliny včetně esenciálních aminokyselin a mnoho potřebných stopových prvků – zinek, selen, železo, vápník a další.  

Kdy kustovnice může pomoci?

  • obsahuje látky, které působí antibakteriálně, snižuje riziko rakoviny a léčí kašel
  • zpevňuje šlachy a má silné antioxidační účinky
  • pomáhá také při cukrovce a bolestech kloubů
  • příznivě harmonizuje činnost jater a ledvin, výrazně posiluje obranyschopnost organismu
  • stimuluje také tvorbu bílých a červených krvinek a má vliv na snižování krevního tlaku
  • zvlhčuje plíce, čímž působí proti astmatu a některým druhům alergií

A co více? Kustovnice také posiluje zrak, uklidňuje podrážděné oči a zlepšuje ostrost vidění. Zajímavostí je i příznivý vliv kustovnice na sexuální funkce a následky nadměrného užívání alkoholu.

Jak si kustovnici připravit

Sušené plody kustovnice můžeme zobat třeba místo oříšků nebo rozinek a pochutnáme si na nich ještě více, neboť víme, že prospíváme svému zdraví! Z kustovnice si můžeme připravit také lahodný čaj. Stačí, když hrstku plodů zalijeme vroucí vodou, necháme 20 minut louhovat a slijeme. Čaj můžeme ochutit třeba medem a citrónem. Kustovnici můžeme přidávat do polévkových vývarů či do rýže.

Výborná je také do koláčů – doporučujeme např. nahradit rozinky v mrkvovém koláči právě kustovnicí. Pokud máte rádi spíše něco ostřejšího, naložte 80 gramů plodů kustovnice do jednoho litru 40% lihu a nechte 2 měsíce vyluhovat. Potom přidejte trochu medu a užívejte 3 lžíce výluhu i s plody dvakrát denně nalačno. A pokud existuje lektvar nesmrtelnosti, pak vězte, že je to právě tento!