Je ale také o zábavě, výzvách a poznávání nových lidí. O co se tedy jedná?

Co to vlastně bootcamp je?

Jedná se o intenzivní tréninkový program vhodný pro ženy i muže s různou počáteční kondicí, od začátečníků až po pravidelně sportující jedince. Cvičení vychází z principů výcviku americké armády, založené na intenzivním drilu jednoduchých pohybových cvičení. Pro účastníky je fyzickou, ale i psychickou výzvou. Po většinu roku probíhá venku, bez ohledu na počasí. To poskytuje odlišné prostředí pro ty, kteří se v tělocvičně nudí nebo nechtějí být zavření mezi čtyřmi stěnami. Trénuje se ve větší skupině lidí nejčastěji brzy ráno nebo pozdě večer. Cvičení v bootcampu je zaměřeno na zvyšování celkové tělesné zdatnosti a harmonický rozvoj všech tělesných schopností, tedy síly, rychlosti, vytrvalosti i obratnosti.

bootcamp

Jak to probíhá?

Na začátku každé lekce probíhá úvodní zahřátí – rozcvička. Pak následují aktivity jako například kruhový trénink, cvičení na stanovištích s vahou vlastního těla nebo s jednoduchým náčiním, dynamický strečink, překážkové dráhy, intervalový trénink, cvičení ve dvojicích, závody družstev, jednoduchá cvičení obratnosti, cvičení v závěsném systému nebo běh. V závěru je čas na protažení i krátkou relaxaci.

Co můžete získat?

Pravidelná účastí na bootcampu vám nejen zlepší fyzickou kondici a psychickou odolnost, pomůže odbourat tukové zásoby, získat zdravé sebevědomí, ale i nová nová přátelství. A také se snáz dostanete do pravidelné cvičící rutiny, kdy vaše tělo bude pravidelný pohyb přímo vyžadovat.

Bootcamp je vhodný pro ženy i muže s různou počáteční kondicí, od začátečníků až po pravidelně sportující jedince. Instruktoři si vás otestují a  vyberou pro vás tu nejefektivnější zátěž a intenzitu cvičení, povedou vás, budou povzbuzovat a motivovat, abyste co nejdříve dosáhli svých cílů a předsevzetí. Někdo si na bootcamp chodí vyčistit hlavu, někteří chtějí zhubnout, jiný se tady připravují na sportovní sezonu. Bootcamp je hlavně o sebepoznání, zábavě a radosti z pohybu a ze života!