Zdroj: active mother jogging z Shutterstock

Rychlá chůze nebo běh s kočárkem

Nejjednodušší a nejpřirozenější pohybová aktivita, kterou můžete vykonávat. Navíc vás nebude nic stát, můžete ji provozovat kdykoliv a kdekoli. Jediným omezením může být vzpouzející se dítě, které nebude chtít být v kočárku. I chůze má svá pravidla, dejte si pozor, abyste chodili vzpřímeně a celou dobu měli aktivní pánevní dno.

Cvičení s kočárky

Další možnost jak si dát do těla, aniž byste potřebovali hlídání, jsou programy u nás známé i jako strollering nebo fitmami. Kočárek poslouží nejen jako dopravní prostředek pro vašeho potomka, ale využijete ho i ve spoustě cviků. Navíc s vámi může vyrazit i z kočárku již odrostlé dítě třeba na odrážedle. Uvidíte, že se zabaví celá rodina.

Jízda na bruslích s kočárkem

Ani svých oblíbených inline bruslí se nemusíte vzdávat, stačí mít vhodný typ kočárku s třemi koly a ruční brzdou. Nezapomeňte však potomka v kočárku připoutat a sebe vybavit helmou. Dávejte však pozor, pokud vlastníte kočárek s hlubokou korbou, v případě pádu nebo v ostré zatáčce by dítě mohlo vypadnout. Pokud však na podvozek kočárku můžete připnout autosedačku, tzv. vajíčko, máte problém vyřešen.

Jízda na kole s dítětem v sedačce nebo ve vozíku

Pokud patříte mezi příznivce cyklistiky nebo snad koloběžkojízdy, stačí se porozhlédnout po dětských sedačkách a helmách a můžete vyrazit. Z hlediska bezpečnosti vychází lépe sedačky umístění vzadu za vámi. Dětskou sedačku můžete upevnit i na některé typy koloběžek.

Běh + dítě na odrážedle

Chcete si dát do těla a pořádně se proběhnout? Posaďte dítě na kolo nebo odrážedlo a závod může začít.

Turistika s dítětem v šátku nebo ergonomickém nosítku

Pokud vás lákají spíš procházky, túry nebo horská turistika, pořiďte si ergonomické nosítko nebo šátek. Pohlídejte si však, aby v nosítku mělo vaše dítě kulatá zádíčka, podsazený zadeček a oporu šátku nebo nosítka mezi nožičkami od kolínka ke kolínku. Jenom tak bude nošení bezpečné a pohodlné i pro dítě.