S raketou na squash i badminton se opravdu zapotíte

Badmintona a především squash jsou vynikající pro posílení srdeční činnosti a zlepšení koordinace. Protáhnete si u něj prakticky všechny svaly. Nejvíce zabrat ale dostanou hýžďové a mezilopatkové svaly a svaly na nohou. Obzvlášť u těchto sportů je důležité myslet na protažení. Víc než u jiných sportů hrozí v důsledku rychlých pohybů riziko zranění - například natažení svalu nebo utržení šlachy. Během krátkého časového úseku je možné vydat velké množství energie. Ideální je tak i proto, když si chcete vyčistit hlavu od svých problémů.

Kolik spálíte kalorií

Squash i badminton jsou velmi náročné sporty, odměnou je ale poměrně rychlé získání fyzické kondice  a spálené kalorie. Za hodinu hraní squashe spálí muž s váhou kolem 80 kg 600 kcal. Žena s váhou 60 kg pak spálí 430 kcal. Squash tak z vybraných halových sportů představuje nejvíce energeticky náročnou aktivitu. U badmintonu je to jen o trochu méně, u mužů je to 540 kcal a u žen 390 kcal za hodinu. Pravidelné hraní těchto dynamických her však znamená i značnou náročnost na klouby a úpony.

Před tréninkem

Před takto náročným sportem je třeba se najíst, ale alespoň 2 hodiny dopředu. Menší rozestupy by nemusely dělat dobrotu. Poslední jídlo před zátěží by mělo být  převážně sacharidového charakteru, např. rýže, brambory či těstoviny. Důležité je myslet i na pitný režim a důkladně se hydratovat.

Pokud chcete zhubnout, nestačí pouze navyšovat energetický výdej formou plánovaných pohybových aktivit. Nejefektivnější je dosahovat negativní energetické bilance kombinací zvýšeného energetického výdeje a současného snížení energetického příjmu stravou. Sport tedy ideálně kombinujte se zdravým jídelníčkem.