Zázrak jménem zázvor

Zázvor je koření získávané z oddenků rostliny zázvorovníků. Má výraznou vůni a silně aromatickou chuť. Pochází původně z jihovýchodní Asie, kde znali účinky zázvoru už před třemi tisíci lety. Bez zázvoru se neobejde indická ani čínská kuchyně, kde ho dávají do sladkých i slaných pokrmů. V Evropě se stal zázvor oblíbenou přísadou do limonád a perníku, v Česku se odpradávna pečou tzv. zázvorky – staročeské vánoční cukroví.

A proč je vlastně zázvor tak zázračný? Dráždí nervová zakončení vnímající pocit tepla v žaludku a vyvolává lehké pálení. Působí jako prevence proti rýmě, nachlazení i chřipce. Zázvor navíc povzbuzuje chuť k jídlu.

Zázvor se s oblibou přidává i do ovocných a bylinných čajových směsí, které  mají prohřívat organismus. 

Zázvor-Hruška (vylepšená receptura)

Ovocný čaj aromatizovaný, porcovaný

Hmotnost: 40 g (20 x 2 g)

Čaj příjemné světlé barvy a harmonizující chuti zralých hrušek doplněnou o jemnou štiplavost zázvoru. Bez kofeinu. Pro děti i dospělé. 

Zázvor-Limetka (vylepšená receptura)

Ovocný čaj aromatizovaný, porcovaný

Hmotnost: 40 g (20 x 2 g)

Čaj světlé zajímavé barvy, zaoblený vůní a chutí limetek, jemňounce štiplavý díky zázvoru. Bez kofeinu. Pro děti i dospělé. 

Zázvor – Černý rybíz (vylepšená receptura)

Ovocný čaj aromatizovaný, porcovaný

Hmotnost: 40 g (20 x 2 g)

Čaj tmavě korálové barvy s jemnou vůní po zralých plodech černého rybízu podržený štiplavostí zázvoru. Bez kofeinu. Pro děti i dospělé. Zařazený do programu „vím, co jím“. 

O společnosti


BIOGENA CB spol. s.r.o.
 je českou společností s více jak 24 letou tradicí s výrobním závodem v Českých Budějovicích. Zabývá se výrobou prémiových ovocných, bylinných a pravých čajů dle vlastních receptur, které jsou vyvíjeny na základě myšlenky atraktivních a jedinečných chuťových kombinací ovoce a bylin. V portfoliu jsou obsaženy i netradiční bylinné koupele a unikátní dárkové čajové kazety.

Čaje jsou vyráběny z těch nejkvalitnějších surovin, základem je pečlivý výběr z pestré palety bylin a ovoce, spolupráce s českými dodavateli a nalézání cest k širšímu využití lokálních zdrojů. Receptury nových lahodných čajových variací pocházejí z vlastního vývoje a sledují trendy výživových kritérií.

Čaje  značky BIOGENA se kromě vysoké kvality vyznačují i osobitým designem, vychutnat si je  můžete v uspěchaném dni, v rodinném kruhu, při slavnostních okamžicích nebo když máte chvilku pro sebe.