Rychle uvařené jídlo není synonymem nízké kvality. Italové by mohli dávat Čechům lekce. Celozrnné těstoviny, k nim čerstvá zelenina s dobrým olivovým olejem a bylinkami rovná se chutný a zdravý pokrm. Pokud by měl být opravdu vyvážený, museli byste doplnit ještě bílkoviny, ale záleží samozřejmě i na tom, jak se stravujete v průběhu celého dne.

„Těstoviny by se měly používat celozrnné nebo semolinové,“ doporučuje nutriční poradkyně Zuzana Douchová. Semolina (mouka umletá z tvrdozrnné pšenice) zaručuje vyšší nutriční hodnoty těstovin.  Obsahuje dostatek vlákniny a minerálních látek a má i další plus – nerozvaří se a udrží si tvar.

Kuskus a nudle - sázka na jistotu

Platí, že v jednoduchosti je síla. Stačí pár základních surovin a báječné jídlo je hotové. Kuskus je trefou do černého, co se rychlého jídla týče. Zalije se vařící vodou, nechá chvíli nabobtnat a mezitím máte čas rozhodnout se, zda si ho dát ve sladké nebo ve slané variantě.

        Zajímavost:

  • Tradiční příprava kuskusu není tak rychlá. V arabském světě se používá na přípravu kuskusu speciální hrnec, který je dvoudílný a má perforované dno horní části. V dolním díle se dusí maso se zeleninou nebo cizrnou, a pára tak kuskus krásně provoní. Jídlo se tak nevaří minuty, ale hodiny.

 

Horká voda je základem i při přípravě rýžových nudlí nebo instantní polenty, která by se měla nechat vařit tři minuty. „Základ se doplní zeleninou, orestovaným libovým masem, nízkotučným sýrem nebo vejcem. Kompletní jídlo je pak hotové do 20 minut,“ vyjmenovává možnosti Douchová.

     
 
Vyzkoušejte Gulášovou polévku od 
společnosti Knorr, která je označena
Logem Vím, co jím

Když není čas na teplé hlavní jídlo, postačí si správně vybrat v obchodě. Najíst se pak můžete za několik minut. Zuzana Douchová doporučuje sáhnout v regálech po celozrnném pečivu či kukuřičné tortille, doplnit bílkovinou ve formě sýru cottage, tvarohovou pomazánkou, šunkou nebo sýrem.

Dobré jídlo z pytlíku

Ačkoli odborníci radí upřednostnit vaření z čerstvých surovin, není hříchem sáhnout jednou za čas po bujonu nebo třeba polévce z pytlíku. Ingredience jsou v nich kvalitní a poslouží jako dobrý základ, do kterého můžete dále přidávat. Jejich častou neřestí ale bývá vysoké množství soli, tuků a přídatných látek. Instantní polévky Knorr s logem Vím, co jím splňují všechna kritéria na nutričně vyvážený pokrm. „Pytlíkovou polévku doporučuji na svačinu nebo lehčí večeři. K hlavnímu jídlu je vhodné doplnit ji ještě například zeleninou a luštěninami pro doplnění bílkovin a vlákniny,“ radí Zuzana Douchová.