Novinky - exotický gyros a tradiční vrabec

původní produktyNově pro Vás máme dvě nové populární příchutě, exotičtější kuřecí gyros a tradiční moravský vrabec.

Všechny masa sous-vide jsou bez éček a bez lepku. Jednoduše si pak můžete připravit třeba i burger s trhaným vepřovým (viz. www.krahulik.cz/recepty). 

Co je vlastně sous-vide?

Tento kulinářský postup se rozšířil z těch nejluxusnějších restaurací a tenhle zážitek si můžete dopřát i Vy. Jednoduše a  za pár minut. Metoda získala jméno z francouzštiny, tedy jazyka těch pravých milovníků dobrého jídla.

  • Jak se vlastně připravuje?

Vybraný pokrm se uzavře do vzduchotěsného sáčku a vaří se velmi dlouho a při konstantní nízké teplotě, buď ve vodní lázni, nebo v páře. Není to úplně složité, ale doma si na to troufne málokdo. Navíc, kdo má v dnešní době pár hodin na přípravu oběda, že? Tuhle dlouhou a nudnou práci za Vás převzali mistři kuchaři od nás z Krahulíku.

sous vide

Proč si vybrat zrovna to od Krahulíku?

Krahulík – masozávod Krahulčí patří k nejtradičnějším producentům uzenin v České republice.

S výrobou uzenin jsme v Krahulčí u Telče začali již v roce 1928 a dodáváme jen tu nejvyšší kvalitu. Nově jsme do sortimentu přidali i masa, připravovaná metodou sous-vide. Máme pro to ideální předpoklady: čisté životní prostředí Českomoravské vrchoviny, jedinečné klimatické podmínky pro výrobu trvanlivých salámů s využitím přírodních sušáren, moderní technologie, například sous-vide příprava, i tradiční přístup k řeznickému umění děděný z generace na generaci.

 logo