Jak vypadají typické Vánoce u Petra Havlíčka?

S rodinou. Vždy se nás sejde hodně, takže je plný barák lidí :). Také se přerozděluje spoustu dárků. Jediné, čeho u nás na vánoce není hromady, je jídlo.  Cukroví pečeme především proto, aby si dcera Lucka vyzkoušela něco upéct. Nikdo z rodiny totiž na cukroví moc není. Já osobně ho nejím vůbec. Maximálně si dám vosí hnízdo, nebo něco bez mouky. Od babiček a dědečků sice dostáváme cukroví dostatek, ale já ho dávám zamrazit a pak na podzim další rok, když uklízím mrazák, ho musím vyhodit.

Cukroví tedy moc nepečete…

Ne, to opravdu moc ne.  Spíš to děláme proto, aby si Lucka vyzkoušela péct a měla vánoční atmosféru. Miluje vanilkové rohlíčky, takže se udělají hlavně ty a plus ještě další dva druhy cukroví. Já osobně vanilkové rohlíčky nesnáším, takže zbyde dost i na ostatní :).

Co štědrovečerní večeře? Kapr nebo kuřecí řízek?

Děláme klasický bramborový salát, ale dva druhy.  Jeden je s majonézou, druhý bez majonézy. Ten bez majonézy se dělá především kvůli mně. Ne že bych proti tomu měl něco z nutričního hlediska, pokud se ta majonéza použije v přiměřeném množství. Mně prostě majonézový salát nechutná. On se ale ke mně vždy někdo přidá, protože najednou zjistí, že je ten bez majonézy lepší. Jako hlavní jídlo máme vždy kuřecí řízek a řízek z kapra.

Havlíček, ryba, vánoce

Na čem je smažíte? 

Smažíme zásadně na oleji. Máme vždy šílenou spotřebu, jelikož já jsem na to dost háklivý. Po jednom smažení olej okamžitě vylívám a nalívám nový. Nechci, aby se mi přepalovaly zbytky strouhanky, takže vždy padne určitě jedna flaška oleje. Většinou používáme rýžový olej suriny. Ten je pachově neutrální a má vysoký podíl mononenasycených i nasycených mastných kyselin, takže vydrží vysokou teplotu. Na smažení je tedy ideální. Pokud jde o sádlo, na kterém smaží většina lidí, tak mně sádlo prostě nechutná. Olej je neutrální a hodí se k těmto pokrmům perfektně.

Vyhlížíte zlaté prasátko?

Tuto tradici nedodržujeme, jelikož já nedokážu hladovět :).

Co Silvestr? Jak připravujete občerstvení?

Vždy připravujeme takové ty klasické jednohubky, na vece nebo celozrnném rohlíku a dva druhy pomazánek. Jedna je sýrová s česnekem – majonéza, sýr, lučina, česnek. Druhá je rokfórová, což je plísňový sýr s máslem a vlašským ořechem. Pak děláme obložené mísy, kde jsou šunky, kvalitní salámy, dobré sýry, hodně zeleniny a nějaké ovoce.

Jaký si dopřáváte alkohol?

Určitě nemíchám :). Nejlepší je kvalitní šampaňské a dobré víno. Silvestr nevnímám jako příležitost se hodně opít.

Máte nějaký tip, jak přes svátky nepřibrat?

Hýbat se. V tomto období máme hodně času, takže je určitě vhodné ho využít k pohybu. Další pravidlo je nenarvat lednici k prasknutí. Ve chvíli, kdy jí máte plnou, tak všechno jídlo sníte naráz. Věnujte se svým blízkým a ne svému žaludku.