Lednové hubnutí

V lednu je většina z nás na stejné startovní čáře. Někdo však ani nevyběhne, někdo se zadýchá a odpadne hned po pár metrech a někdo doběhne až do cíle. Někdo tedy končí s hubnutím, ještě než začal, někdo zhubne pár kilo a zase se vrátí k původním stravovacím návykům a někdo zhubne a dokonce si váhu i udrží. Proč se hubnutí někomu podaří hned napoprvé a někdo s tím opakovaně stále začíná? Důvodem není naše slabá vůle či lenost, ale často právě chybějící či nesprávná motivace.  

Bez motivace nezhubnete

Naše motivace hraje při hubnutí a změně životního stylu klíčovou a často podceňovanou roli. Motivace nám pomáhá celý proces hubnutí nastartovat, zvládnout, dokončit a hlavně změny trvale udržovat. Bez motivace tedy nelze ani začít, natož v hubnutí vytrvat. Motivace aktivizuje naše chování a dává mu směr. Proto je tak důležité umět pracovat se svoji motivací ještě než se do celého hubnutí pustíme.

Hubnutí je hlavně o psychice

Hubnutí je totiž nejen o vyváženém jídelníčku a pravidelném pohybu, ale také hlavně o naší psychice, která s motivací souvisí. Někdo totiž může vědět o hubnutí azdravém životním stylu sebevíce informací, ale ty samotnou motivaci ani naší psychiku příliš nepodpoří. Hubnutí je totiž také i o tom, jak se naučit mít k sobě, ke svému tělu a jídlu zdravý vztah, jak se umět podpořit a nikoli demotivovat. My jsme si totiž v hubnutí často tou největší překážkou.

Přijďte se „nakopnout“ na workshop

Máte chuť letos zhubnout zdravě, jednou pro vždy a hlavně s úsměvem? Máte už vyzkoušeno, že hubnutí, které je o hladu, omezování se a dietách prostě nefunguje? Víte, že byste měli něco se sebou udělat, ale chybí Vám ta správná motivace? Již 14. 1. 2016 můžete se mnou prozkoumat a zvýšit svou motivaci, podpořit svou psychiku a vztah sama k sobě na posledním workshopu s tématem Motivace k hubnutí, který měl v loňském roce veliký úspěch.