Proč  devět? „Naši předci věřili, že devítka je číslem dokonalosti,“ vysvětluje Bohunka Krámská ze Severočeského muzea v Liberci. Ale nebylo jídla přece jen příliš? „Možná bylo, ale protože naše babičky a dědové měli celoročně nedostatek potravy a dosyta se najedli až o Vánocích, nikomu nadmíra pokrmů neuškodila. Obzvláště, když byly zásadně zdravé,“ dodává Bohunka Krámská. 

Na Vánoce prosná kaše

„Mezi chudým lidem a boháči byl obrovský rozdíl,“ zdůrazňuje Bohunka Krámská. „Například chudí lidé v Liberci měli zejména houbové jídlo, tedy to, co si sami nasbírali v lese. Na turnovsku se mimo jiné podávalo makové mléko, do kterého se lámala vánočka.“  Hodně dlouho se držel zvyk jíst prosnou kaši. „Věřilo se, že proso přináší peníze, a tak, i když lidem kaše moc nechutnala, kvůli penězům ji jedli o Štědrém dnu i na Nový rok.“

S kaprem i bez...

Co kraj, to jiný zvyk. Dokazuje to i občasník, který redakci věnoval ředitel Regionálního muzea v Kolíně Vladimír Rišlink. Jsou v něm shromážděny recepty i svědectví o tom, jaké byly především ve středních Čechách tradiční vánoční pokrmy. Někde je možné vidět hned tři chody s rybou (rybí polévku, rybu na modro nebo na černo s knedlíkem a zelím, rybu pečenou s kompotem), jinde naopak ani rybí kůstku neolízli… Ani vánočka nebyla všude stejná.  Kde nebyly vejce, pekla se bez nich. Jak? Tady je recept z „občasníku“.

Potřebujete:

60 g tuku
100 g cukru
50 g hrubé mouky
100 g vařených brambor
20 g droždí
500 g hladké mouky
mléko dle potřeby, může být 1 žloutek na potření

Postup práce:

  1. Do mísy prosejeme mouku, přidáme uvařené a ustrouhané studené brambory, hrubou mouku, prosetý cukr, rozpuštěný tuk, vykynutý kvásek a vlažné mléko dle potřeby.
  2. Vypracujeme tuhé těsto, necháme dobře vykynout a upleteme z něj vánočku.
  3. Tu necháme opět kynout, můžeme potřít žloutkem a ve vyhřáté troubě upečeme.

 

Takovou pochotku si samozřejmě o svátcích můžeme dopřát. Jindy bychom však měli mít na paměti, že péct je vhodnější z celozrnné mouky a ubrat třeba na cukru. Namísto toho můžete přidat třeba strouhané oříšky či mandle.