České ženy středního věku věnují svému jídelníčku obvykle lepší péči než muži. Jedí méně soli, více si dopřávají ovoce a zeleniny i vhodných sacharidů. Trochu hůře jsou na tom jen u konzumace jednoduchých cukrů a nasycených mastných kyselin. Uvádí to Zpráva o zdraví obyvatel České republiky vydaná Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Kvůli kolotoči denních povinnosti by se přitom měly snažit, aby byl jejich jídelníček vyvážený a měly tak dost energie na všechny svoje úkoly. Realita bývá jiná. Mnohé bojují s kily navíc a dostávají se do spirály věčného hubnutí a následného přibírání. Jak na to? Dozvíte se v dnešním videu.

Věčná dietářka Romana

Hrdinkou dnešního dílu je sedmatřicetiletá Romana. Označuje se za věčnou dietářku – s kily navíc bojuje už od svých sedmnácti let. „Mám zakódováno, že abych zhubla, musím jíst jenom zeleninu a bílkoviny,“ říká Romana.
Dietoložka Karolína Hlavatá Romaně navrhla, aby si zapisovala svůj jídelníček a poznala tak, jakých chyb se dopouští. A co byla největší chyba? Překvapivě málo jídla. „Problém je, že hladovění ve chvílích, kdy hladovět nemáte. To znamená větší snídaně, větší obědy a větší večeře. V mezičase bude stačit jen malá svačinka,“ vysvětluje odbornice. Celý Romanin příběh si prohlédněte ve videu.

V bludném kruhu malých porcí

Ve snaze zhubnout jedí ženy jen tři jídla denně. Záměrně si zmenšují porce a svému organismu ubírají energii. „Roztáčíte tak bludný kruh, protože organismus se postupně učí žít se stále menším přísunem energie. Veškerou energii, kterou přijmete, tak schováte do zásob,“ vysvětluje dietoložka. Jídelníček žen by měl být přitom bohatý na kvalitní bílkoviny, jako jsou polotučné mléčné výrobky a dostatek libového masa.

Obvyklá dieta – vynechání příloh

Časté je také omezování komplexních sacharidů, které obsahují například brambory, rýže, celozrnné pečivo a těstoviny. „Právě to je obvyklá chyba ženského jídelníčku. Namísto klasické přílohy jen salát. A přitom sacharidy jsou pro lidský organismus základním palivem,“ nabádá ženy výživový specialista Petr Havlíček. Tělo si následně o přísun sacharidů řekne jinak - chutí na sladké.

Přidejte si rostlinné tuky

Zaměřte se také na přísun dostatku rostlinných tuků s převahou nenasycených mastných kyselin a především se soustřeďte na příjem omega 3 mastných kyselin. „Dopřejte si dvakrát týdně rybu, pečivo si namažte kvalitním margarínem a z olejů volte ideálně řepkový nebo olivový,“ radí Petr Havlíček.

Udělejte si čas sama na sebe

Mezi každodenními povinnostmi si udělejte aspoň krátký čas jen sama pro sebe. Vyhraďte si pravidelně třeba jeden večer v týdnu na své přátele nebo na cvičení. Děti může pohlídat jednou manžel, jednou babička, jindy kamarádka. Řešení se vždy najde.