• Amarant (laskavec) se vyznačuje vysokou biologickou hodnotou v porovnání například s pšenicí nebo rýží má vyšší obsah bílkovin, tuků s převahou vícenenasycených mastných kyselin, železa, vápníku i hořčíku. Pozoruhodný je i obsah vitaminu C, který se u jiných obilovin nevyskytuje. Amarant je také zdrojem antioxidačně působících látek. Složky obsažené v amarantu mají hypocholesterolemický efekt.
  • Nutriční hodnota ječmene spočívá vedle významného zastoupení vitaminu B, E, antioxidantů a minerálních látek (zejména hořčíku, draslíku, zinku, vápníku, síry) v přítomnosti beta-glukanů. Ječmen má z obilovin nejvyšší obsah beta-glukanů.
  • Oves má nejvyšší obsah bílkovin s vysokou biologickou hodnotou, která je dána především přítomností vyššího obsahu esenciálních aminokyselin lysinu a methioninu. Vyznačuje se poměrně vysokým obsahem tuku, s dobrým zastoupením kyseliny linolové, nadprůměrným obsahem thiaminu (vitaminu B1) a rozpustnou vlákninou s převahou beta-glukanů. Beta-glukany jsou důležité pro správnou funkci imunitního systému. Také snižují hladiny cholesterolu v krvi a upravují hladinu glykémie.
  • Pohanka setá má průkazné pozitivní účinky na zdraví člověka – popisovány jsou protinádorové účinky, vliv na pokles hladiny cholesterolu v krvi a snížení krevního tlaku. Je přirozeně bezlepková. Je významným zdrojem antioxidantů ze skupiny flavonoidů. Hlavním zástupcem je rutin, který zvyšuje pružnost cévních stěn reguluje srážlivost krve a posiluje imunitní systém organismu. Pohanka představuje i cenný zdroj minerálních látek (především zinek, hořčík, měď a mangan) vitaminů B skupiny, kyselinu listovou a další bioaktivní látky.

Srovnávací analýza různých druhů - vločky známé i neznámé

  • Proso je přirozeně bezlepkové a dobře stravitelné. Neobsahuje žádné antinutriční látky. Loupáním ovsa se vyrábí jáhly. Z minerálních látek je proso bohaté na fosfor, draslík, hořčík, železo a měď, z vitaminů to jsou především vitaminy B skupiny. Ve skladbě tuků převládají vícenenasycené mastné kyseliny.
  • Pšenice špalda má vysoký obsah bílkovin (16-17 %) s příznivým aminokyselinovým složením (oproti pšenici seté má více esenciálních aminokyselin), rozpustné vlákniny a vitaminů. V porovnání s pšenicí setou má vyšší zastoupení minerálních látek, především draslíku, hořčíku, zinku a kobaltu.
  • Quinoa (merlík) je přirozeně bezlepková. Má zajímavý obsah bílkovin (13-17 %), vlákniny, vitaminů B skupiny, vitaminu E, beta-karotenu a obsahuje velké spektrum minerálních látek. Zvlášť vysoký je obsah manganu, hořčíku a fosforu. 
  • Rýže je dobře stravitelná, ale v porovnání s ostatními obilovinami je relativně chudá na bílkoviny i tuk. Z vitaminů vyčnívá především kyselina listová, zatímco obsah vitaminu B skupiny je nízký. Jedná se o přirozeně bezlepkovou obilovinu.
  • Teff (milička habešská) je plodina typická pro severní Afriku. Teff je přirozeně bezlepkový. Teff je dobrým zdrojem bílkovin, v porovnání s jinými obilovinami má například vyšší zastoupení aminokyseliny methioninu, threoninu a lyzinu. Vyniká vysokým obsahem minerálních látek, především vápníku a železa a vlákniny. Tefový škrob má vysokou teplotu želatinace, což je velmi výhodné při výrobě potravin s nízkým glykemickým indexem.
  • Žito se vyznačuje zajímavým obsahem bílkovin. Žitné zrno a mouky jsou cenným zdrojem vlákniny a řady bioaktivních látek, jako jsou např. beta-glukany, maltodextriny, fenolové kyseliny a fytoestrogeny. Žito je zdrojem významných minerálních látek, především draslíku, hořčíku, zinku a manganu.