O zdraví 14. 6. 2019 | Vím, co jím a piju, o.p.s.

Aplikace Aktivně a zdravě inspirovala k pohybu 51 000 lidí

Projekt Aktivně a zdravě v červnu 2019 úspěšně ukončil svůj první pilotní ročník a může se pochlubit inspirativními výsledky.

Soutěž aktivně a zdravě
Více než 200 soutěžících obdrželo vítězné ceny na různých úrovních

Aplikaci Aktivně a zdravě si stáhlo více než 51 000 lidí, kteří se nechali motivovat a inspirovat na cestě za lepším životním stylem. Uživatelé si díky ní mohli vyzkoušet, že i malé změny v každodenní rutině mohou mít velký vliv na zdraví a celkovou kondicí.

S podporou ambasadorů z řad známých českých sportovců, food blogerů, výživových specialistů i známých osobností veřejného života se podařilo splnit více než 100 000 výzev, s jejichž pomocí uživatelé podpořili nejen své fyzické zdraví, ale i zdravé stravování a psychickou pohodu.

Velké díky patří ambasadorům

Lukáši Krpálkovi, Martinu Fuksovi, Barboře Havlíčkové, Lucii Svěcené, Romanovi Vaňkovi, Patricii Solaříkové, Jitce Nováčkové a blogerkách Yummy Mummy Foodie a Svatavě Coolinářce.

  • Např. během výzvy Lukáše Krpálka „Do schodů“ společně všichni zapojení vyšli neuvěřitelných 155 678 schodů. Nejvyšší budovu světa, mrakodrap Burdž Chalífa ve Spojených arabských emirátech, by tak společně vyšli více než 50×.
  • Výzva „Každý den s úsměvem“ v sobě nesla dotaz: „V čem se chceš změnit?“ Nejčastěji lidé odpovídali, že chtějí více cvičit a více relaxovat. Lidé se ale chtějí také více smát, učit se angličtinu nebo například jíst více zeleniny.
  • Pořádně zabrat dala uživatelům aplikace výzva „Dřepkins“ od Lukáše Krpálka. Celkem udělali uživatelé aplikace ve 4. sezóně obdivuhodných 28233 dřepů. A jak sami přiznávají, často je pořádně bolela stehna.
  • Jitka Nováčková zaštiťovala výzvu „Rituál pro krásnější den.“ V ní jsme se uživatelů ptali, čím si naši fanoušci zpříjemňují ráno. Jednoznačně u nich vedla sprcha a dobrá snídaně a samozřejmě nechyběl ani úsměv. Některým zlepší náladu 3× posunutý budík.

Aktivně a zdravěPodporou aplikace byla i samotná webová stránka aktivneazdrave.cz, kde lidé najdou řadu zajímavostí – článků, receptů či jídelníčků na míru.

Hrdým partnerem celého projektu byla Česká podnikatelská pojišťovna

Touto atraktivní formou se rozhodla motivovat a inspirovat veřejnost ke změnám v životním stylu a k aktivní podpoře zdraví a kondice české populace.

„Jsme rádi, že tento projekt sklidil mezi lidmi velký úspěch a věříme, že přispěl ke zlepšení kvality jejich života,“ říká ředitelka marketingu a Public Relations v ČPP, Jolana Kolaříková.

„Tato forma podpory veřejného zdraví je v České republice unikátní a my jsme moc rádi, že jsme mohli společně s ČPP stát u zrodu vskutku průkopnického projektu v rámci motivace osob ke změně životního stylu,“ říká ředitelka projektu Ing. Lucie González z iniciativy Vím, co jím a piju, o.p.s. a dodává „Ostatně ocenění projekt získal i v soutěži Zlatý středník, kde získal cenu Top Rated v kategorii nejlepší webové stránky a on-lin aplikace.“

ČPP záleží na zdraví lidí a prevenci pojistných událostí, proto umožnila uživatelům aplikace Aktivně a zdravě sjednat si výhodnější smlouvu v životním pojištění jako ocenění jejich odpovědného přístupu k vlastnímu zdraví. Před dovolenou pak věnovala stovce nejaktivnějších uživatelů cestovní pojištění za poloviční cenu.

Aplikace Aktivně a zdravě vděčí ČPP za finanční podporu, díky které bylo možné projekt realizovat. Více než 200 vítězů ve 4 kolech soutěže získalo zajímavé ceny od švihadla s počítadlem až po chytré hodinky Garmin, či relaxační víkend na horách.

A jak hodnotili sami uživatelé, co jim aplikace přinesla?

Aktivně a zdravě

Zde pár střípků:

  • Ivana: „Super apka, která mě konečně přiměla k lepšímu životnímu stylu. Doufám, že to tak zůstane.“
  • Lucie: „Myslela jsem, že to bude nuda, ale nakonec jsem byla překvapená, jak jsem se do výzev dala. Moc mě to bavilo. Víc takových aplikací.“
  • Jan: „Dobré nápady, obzvláště pokud jde o zpestření jídelníčku. Ale taky nezapomenout na pravidelné cvičení či dokonce lenošení.“
  • Petra: „Super aplikace, ve které se člověk dozví zajímavé informace, a ještě ho donutí zamyslet se nad svým životním stylem a udělat něco pro jeho zlepšení.“
  • Míša: „Skvělá aplikace. Malými kroky k velkým změnám. Výzvy z oblasti výživy mají i tematicky zaměřený článek. Brala bych i nějaké výzvy na rozestup břišních svalů po porodu.“

Generální partner projektu 

Mohlo by vás také zajímat: