Jak funguje přerušovaný půst

  • Přerušovaný půst je založen na jednoduchém principu. Po přijmutí potravy se do krve začne vyplavovat inzulín, díky kterému naše tělo spaluje cukry z přijaté potravy. A jelikož začne spalovat právě cukry, nemá důvod brát si cokoliv ze svých tukových zásob. Pokud ale mezi jídly uděláte dostatečný rozestup, dostane tak tělo prostor a je vlastně nuceno sáhnout právě do tuků.

Proč se začít takto stravovat 

Výhodou přerušovaného hladovění je nejen ztráta tělesného tuku, zvýšení energie, omlazení organismu, snížení rizika onemocnění srdce a rakoviny, zlepšení paměti a koncentrace, ale i odvrácení degenerativních onemocnění jako je Parkinson a Alzheimer. Tělo si odpočine od neustálého trávení, zbaví se toxinů a zkrátka si samo „uklidí“.

Pozitiva tohoto způsobu stravování jistě převažují, ale budete se muset vyrovnat s určitými zažitými pravidly, jako je např. „snídaně je základ dne“, nebo že trénink na lačno není vhodný. Tělo si ale na nový způsob stravování zvykne.

Kdy jíst - kdy lačnit

snídaněMetoda přerušovaného půstu je založena na střídání časových úseků, kdy jíte, a doby, kdy se postíte.

Nejfrekventovanější jsou režimy  16/8 nebo 14/10. První číslo znamená počet hodin, během kterých nejíte, a druhé číslo je počet hodin, během kterých můžete jíst.

Jak to mu rozumět prakticky? Režim 14/10 znamená 14 hodin bez jídla (do tohoto času se započítává i spánek, během kterého se člověk postí přirozeně) a 10 hodin s jídlem. Pokud si tedy poslední jídlo dáte v šest večer, ráno si klidně můžete dopřát snídani až v osm (v režimu 14/10).

Mnozí lidé drží tento způsob stravování třeba i nevědomky, a to nejčastěji modelem 12/12. Tzn. že se navečeří například v 18 hod a snídají v 6 ráno.

Při přerušovaném půstu můžete jíst třeba pouze dvakrát denně, ale je důležité vždy dodržet svůj denní kalorický příjem, aby se tělo nedostalo do fáze hladovění a naopak by tělo začalo potravu ukládat ve formě tuků. A to rozhodně nechcete.

Zdravá a vyvážená strava je základ

stravaI když se budete postit, neznamená to, že v okně určeném pro jídlo, budete konzumovat nezdravé pokrmy a zhubnete. Tak to rozhodně není.

Základem pro tento styl stravování by měl být opět vyvážený jídelníček, zahrnující zeleninu, bílkoviny, komplexní sacharidy, kvalitní tuky a vlákninu.

Jaká jsou pozitiva?

Nejen že tedy můžete zhubnout tuk, ale metoda přerušovaného půstu má další benefity: zpomaluje stárnutí buněk, funguje jako prevence kardiovaskulárních onemocnění a diabetu, podporuje mozkové funkce, snižuje riziko vzniku některých druhů rakoviny, stabilizuje hladinu hormonu ghrelinu (hormon hladu), snižuje stresový hormon kortizol, zvyšuje sportovní výkonnost a rychlejší regeneraci.

Pro koho není vhodný

Metoda přerušovaného půstu není vhodná u dětí, v těhotenství nebo během kojení. Nedoporučovala bych ji u osob, které mají nebo měli poruchy příjmu potravy, nebo ty, kteří trpí podváhou. Nemocní, starší osoby, diabetici, osoby s nádorovým onemocněním nebo hypertenzí by měli jakékoliv omezení stravy konzultovat se svým lékařem.