„Už samotná teorie o ,zanášení organismu toxiny‘ je značně vágní a z velké části manipulativní. Vzbuzuje v lidech pocity strachu a představu, že si musí koupit nějaký konkrétní produkt nebo službu, aby toxinům zabránili v působení,“ říká MUDr. Václava Kunová. Nárazové očisty dvakrát, třikrát ročně jsou při jinak nezdravém stylu života  ale bezvýznamné.

Pozor na projímadla

Půsty nebo hladovky vedou velmi rychle ke vzniku metabolické úspornosti. To znamená, že organismus má tendence uchovávat veškerou přijatou energii na horší časy. Za přechodný úbytek na váze může extrémně nízkým příjmem sacharidů, který způsobí odvodnění. Jakmile se vrátíte k „normální“ stravě, ručička na váze vylítne nahoru. „Mezi rizika půstu a hladovění patří hlavně nedostatek bílkovin, mastných kyselin, vitaminů rozpustných v tucích, minerálních látek a dalších životně důležitých živin. Jestliže je půst ještě navíc spojen s užíváním projímadel, dochází k narušení normální střevní mikroflóry,“ varuje doktorka Kunová. Pokud někdo podstupuje tento způsob očisty opakovaně, riskuje vznik metabolické acidózy (překyselení organismu), a to může být velmi závažný stav.

Podobná rizika jako hladovění a půsty mají i různé metody využívající vlákninových preparátů v kombinaci s projímadly. „Navíc těm, kteří uvěří na jejich zázračné účinky, dávají falešný pocit jistoty, že zase chvíli nemusím řešit svůj životní styl, protože právě prošli očistným programem,“ varuje Kunová. Podle odbornice na hubnutí a výživu je právě tato konejšivá představa velmi nebezpečná.

Detoxikujeme, anebo ne?

Zdravý organismus má velmi silné detoxikační schopnosti. Hlavní čističkou našeho organismu jsou játra, případně ledviny. Pokud máme tyto orgány zdravé, do určitého množství jsme schopni toxické látky z těla vyloučit. „Úplně ‚zadarmo‘ ale v náš prospěch pracovat nebudou. V organismu se neustále tvoří určité množství volných radikálů, které nás můžou poškozovat. Pokud však mají silného protihráče – antioxidanty, jejich působení se zablokuje,“ vysvětluje doktorka Kunová. Detoxikace je celoroční proces, naše tělo ji provádí neustále. Můžeme mu v tom ale pomoci. Stejně jako si myjeme ruce, tělo nebo čistíme zuby, měli bychom se věnovat očistě těla zevnitř.

Antioxidanty - kde je najdete?

beta-karoten, vitamin C a vitamin E - v barevném ovoci a zelenině, zejména v těch zbarvených do fialové, modré, červené, oranžové nebo žluté

zinek - ústřice, červené maso, drůbež, fazole, oříšky, mořské plody, celozrnné výrobky a mléčné produkty

selen - oříšky, tuňák, hovězí, drůbeží maso a celozrnné pečivo

katechin - v zeleném čaji

Jak na účinný detox?

Antioxidanty naše tělo získává ze zeleniny, ovoce a dalších potravin převážně na rostlinné bázi. „Pokud člověk každý den sní doporučovaných 500 g zeleniny a 300 g ovoce a dává přednost celozrnnému pečivu, má dostatečný přísun rozpustné i nerozpustné vlákniny, která vytvoří ve střevě ideální podmínky pro osídlení probiotickými bakteriemi. Pokud k tomu navíc přidá samotné zdroje těchto kultur – jogurty, kefíry a další zakysané mléčné výrobky, je pak jakákoli násilnější akce úplně zbytečná,“ radí jak na detoxikaci Kunová. Dostatek vlákniny v jídelníčku (30 g denně), funguje na naše střeva jako kartáč, který na sebe při pochodu naším střevem nabalí zbytky nestrávené potravy a vyloučí ven. Vláknina je z toho důvodu pro naše zdraví zásadní. Fakt, že Češi mají vlákniny ve stravě nedostatek, dokazuje dlouhodobě nejvyšší výskyt rakoviny tlustého střeva a konečníku v Evropě. Zdroje vlákniny jsou téměř veškeré potraviny rostlinného původu, hlavně zelenina, ovoce, luštěniny, obiloviny a celozrnné pečivo.

Není to jen v jídle

„Detoxikace organismu je opravdu komplexní proces, který, má-li fungovat, vyžaduje zdravé stravování,“ říká Kunová. Ale nejen to. Nezapomínejte ani na dostatek vhodných tekutin, kvalitní spánek a pravidelný pohyb. „V případě náhlých změn váhy směrem nahoru nebo dolů a déletrvající únavy neváhejte zajít nejprve k lékaři, aby se rádoby očista nezvrhla v život ohrožující stav,“ říká doktorka.

 

3 pravidla jak na očistu:

1. Jarní, letní, podzimní nebo zimní očistu vždy podpoří sezonní suroviny. Při nákupu dávejte vždy přednost zelenině a ovoci, které právě dozrává. Právě to obsahuje nejvíce účinných látek, vitaminů a antioxidantů.

2. Významnou součástí detoxikačních mechanismů organismu jsou sloučeniny síry. Převedeno do praxe to znamená, že veškerá zelenina se štiplavou chutí nebo specifickou vůní by se v jídelníčku měla vyskytovat častěji. Na jaře jezte kedlubny, ředkvičky, pažitku. Dále pak sáhněte po květáku, brokolici, zelí a kapustě nebo bílé ředkvi. To vše na jaře doplňte třeba medvědím česnekem, karotkou a saláty.

3. Střídejte co nejvíce různých druhů zeleniny a ovoce, protože každý z nich má svůj potenciál a využití v jídelníčku.

 

 

 

Detoxikaci stojí v cestě: tučná a smažená jídla, přesolená jídla, bílé pečivo, cukr, kouření, přemíra alkoholu, nedostatek spánku, dlouhodobý stres.