Product placementO pohybu 30. 11. 2021 | redakce Vím, co jím

Barefoot: Novodobá renesance v obuvi vyráběná i v České republice

Všichni o ní mluví, všichni ji chtějí vyzkoušet. Barefootová obuv zažívá oprávněný boom. Čím to? Díky ní se vracíme zpět ke kořenům – přezouváme se do svobody, která byla v minulosti našim chodidlům přirozená. Obuv nohy chrání, ale zároveň jim dopřává slastný pocit chůze naboso. Ta přináší tělu i mysli spousty radosti a zdravotních benefitů.

Foto: Dámská podzimní kolekce barefootové obuvi Be Lenka Sierra

Jaké jsou výhody barefoot obuvi?

Jedním z hlavních znaků barefootové obuvi je zero-drop, tzv. nulové převýšení chodidla mezi patou a špičkou. Rovnováha je na chodidle rozložena rovnoměrně a chodidla tak mohou přirozeně pracovat a úměrně posilovat.

Zero-drop je patrný i při vysokých dámských barefootových botách Be Lenka Sierra. Tato nadčasová klasika je vyráběna z prémiové voduodpudivé kůže a je zateplena fleecem. Díky této jedinečné kombinaci použitých lokálních materiálů a poctivých výrobních postupů, s láskou k člověku i k přírodě, je taková obuv špičkovým výrobkem na světovém trhu.

A jaké zdravotní benefity barefoot obuv přináší?

  • Posiluje svaly a pečuje o silné, zdravé nohy
  • Pomáhá odstranit bolest zad a velkých kloubů
  • Přispívá k psychické pohodě a radosti
  • Stimuluje nervová zakončení na chodidle
  • Zlepšuje rovnováhu
  • Zlepšuje návyky správných nášlapů při chůzi

Barefootová obuv poskytuje kromě funkčnosti a komfortu spoustu výhod. Chozením v takové obuvi posilujete svaly na chodidle a přispíváte také ke správnému stereotypu chůze a držení těla. Barefootová obuv pomáhá i při bolestech páteře a přetížení kloubů, zlepšuje náladu, koordinaci, balanc a v neposlední řadě přispívá k neurostimulaci nervových zakončení na chodidle.

Prostorná široká přední část - prevence i léčba halluxů


Be Lenka WinterU barefootové obuvi je také velmi důležitá široká přední část boty–tzv. prostorný toe-box.

Barefoot obuv kopíruje tvar chodidla a netlačí na něj. Prsty mají prostor pro přirozené rozložení a nedeformují se, což může působit i jako prevence vzniku halluxů nebo pomoc při jejich léčbě. 

Přímý kontakt s povrchem 

Be Lenka Unisex WinterUltratenká a maximálně flexibilní podrážka o tloušťce 4-6 milimetrů zajišťuje přímý kontakt chodidla s povrchem a dokonalý pocit chození jako naboso.

Ultratenká flexibilní protiskluzová podrážka je dokonce používána i u zimních modelů, například u oblíbeného modelu Be Lenka Winter 2.0, vyrobeného ručně v České republice a na Slovensku z nappa kůže nejvyšší kvality, voděodolné membrány a teplé podšívky s vlnou. 

V teple a suchu i během třeskuté zimy

Be Lenka Snowfox WomanStoupající nárůst zájmu o barefootovou obuv dosvědčuje také jedna z nejlepších barefootových značek doma i v zahraničí Be Lenka, jejíž výroba je soustředěna hlavně v České republice a na Slovensku.

Právě díky sněhulovému modelu Be Lenka Snowfox Woman ze zateplené syntetické vlny a se stélkou s termoizolační vrstvou si můžete benefity barefootu dopřát v teple, v suchu a stylově i během třeskoucí zimy.

Be Lenka

Mohlo by vás také zajímat: