Osobní trenér vám může výrazně pomoct k dosažení vašich cílů. Výsledku však dosáhnete jen s takovým trenérem, který bude splňovat určitá osobností i profesní kritéria. Která jsou ta nejdůležitější?

Sympatie – trenér vám musí být sympatický. I kdyby to byl sebevětší odborník ve svém oboru a dlouholetý praktik, pokud vám na něm nebude něco „sedět", cvičební lekce nebudou nikdy optimální. Na trénink se musíte těšit, a to i díky osobě trenéra.

Kvalifikace – osobní trenér musí mít adekvátní vzdělání. Ať už je to odpovídající vysoká škola nebo absolvování akreditovaného trenérské kurzu. Fitness je velmi dynamická a rozsáhlá oblast. Svou kvalifikaci by si měl trenér neustále rozšiřovat a prohlubovat na pravidelných školeních a kurzech.

Praxe – trenér musí mít dostatek zkušeností, nejlépe s typem klientů, jaký představujete i vy. Kouč profesionálních kulturistů určitě bude vědět jak na to, ale možná mu bude chybět ten správný přístup k „běžným" cvičencům. Praxe také učí individuálnímu přístupu. Trenér je pak schopný sestavit trénink na základě vašich cílů, možností i diagnostiky pohybového aparátu.

Pár tipů na závěr

  • Zeptejte se stávajících klientů, jak se jim s trenérem spolupracuje, co na něm hodnotí pozitivně a co jim naopak vadí.
  • Všímejte si, jak trenér hodiny vede. Věnuje se dostatečně klientům, je jim stále nablízku?
  • Probíhá trénink v dobrém tempu a bez prostojů?
  • Trenér by vám měl na požádání předložit trenérskou licenci.
  • Zeptejte se ho na konkrétní úspěchy a požádejte o reference. Pokud nemá co skrývat, rád se vám svou prací pochlubí.
  • Domluvte si zkušební hodinu.

Na co se při výběru trenéra zaměřit už víte. Můžete se pustit do hledání. Přejeme vám šťastnou ruku.