Většinou se v tomto okamžiku ukáže síla marketingu. Rozhodneme se totiž často podle obalu výrobku, značky a loga. Tedy podle ukazatelů, které jistě neapelují na naši racionalitu, ale spíše na naše emoce a dojmy.

Víme, co kupujeme a proč?

Naše nákupní chování je často nevědomé, a proto je při výběru mezi produkty se stejnými funkčními vlastnostmi důležitá existence značek (a log). Ty mohou být pro zákazníka puncem kvality, nezávadnosti či jiných vlastností. Výzkumy uvádějí, že naše nákupní chování je ze 70 – 90 % ovlivněno nevědomými faktory.

Logo iniciativy Vím, co jím (Vím, co piju) je právě jedním z pokusů, jak usnadnit spotřebiteli případné nesnáze při nákupu. A to nejen v případě, že se rozhoduje mezi dvěma prakticky totožnými produkty, které mají pouze různý obal a nesou různou značku, ale i v případě výběru mezi několika rozdílnými produkty ve stejné kategorii.

Logo mají jen produkty, které splňují přísná kritéria

Logo Vím, co jím (Vím, co piju) získají pouze potraviny či nápoje, které projdou přísným testováním, a jejichž složení splní nastavené limity v několika kategoriích (více se dozvíte ZDE). V případě produktů, které logo obdrží, si může být zákazník jist, že jsou skutečně výživově hodnotnými potravinami, které přispívají k vyvážené stravě, jež naše tělo potřebuje.

Tak trochu jiné logo

Logo Vím, co jím není jen tak obyčejné logo. Je to logo, které nechce spotřebitele zlákat a přesvědčit, ale které mu chce pomoci. Logo Vím, co jím (Vím co piju) chce být pomocníkem při nakupování. Označuje pouze potraviny a nápoje, které prošly velmi přísnými laboratorními testy a splňují tak všechna kritéria výživově hodnotných výrobků. U produktů s označením Vím, co jím si můžete být jisti, že obsahují minimum látek, které našemu organismu neprospívají (nasycené mastné kyseliny, transmastné kyseliny, sodík či přidané cukry). U mnohých výrobků je zase logo zárukou, že je daný produkt bohatý na prospěšnou vlákninu a dodá vám optimální množství energie.

Není tedy třeba nechávat se ovlivňovat, může být ale prospěšné nechat si pomáhat.