Dbejte na konzumaci menších porcí  a přidejte do svého režimu také pravidelný pohyb. Proces hubnutí je ovlivněný do určité míry naší psychikou, je tedy třeba nejdříve učinit rozhodnutí o změně. Pokud se rozhodnete změnit své stravovací návyky, mohou se vám hodit následující doporučení, jak svého cíle dosáhnout přírodní cestou. Při snižování hmotnosti je ovšem nezbytné mít na paměti, že doplňky stravy nemohou nahradit návštěvu odborníka. Ten vám poradí, jaký postup snižování váhy je pro vás tím nejlepším.

Vařte zdravěji

Se změnou můžete začít už dnes tím, že změníte své zaběhnuté techniky vaření. Například místo smažení pečte, zeleninu vařte na páře nebo ve vodě. Snažte se omezit konzumaci másla, které obsahuje velké množství nevhodných tuků - nasycených mastných kyselin. V kuchyni sáhněte raději po olivovém nebo řepkovém oleji. Pokud vás trápí přebytečné kilogramy, vybírejte si především potraviny s nízkým glykemickým indexem. Díky nim můžete lépe kontrolovat svou váhu, protože podporují pocit sytosti a nezpůsobují kolísání hladiny cukru v krvi.

Síla přírody

Bylinné a rostlinné přípravky jsou mnohem vhodnější volbou při hubnutí, než konzumace chemických léků podporující redukci hmotnosti. Ačkoli léky pomáhají kila shodit rychleji, často se záhy objeví nežádoucí jojo efekt.Přírodní medicína velmi účinně působí jako prevence nadváhy a je mnohem šetrnější k vašemu tělu. Které bylinky jsou tedy vašimi věrnými pomocníky při snižování hmotnosti?

Už naše babičky znaly léčivou sílu bylin. Sáhnout můžete například po kopřivě, která působí příznivě na náš metabolismus. Zaměřit se můžete také na bylinky, které působí detoxikačně a příznivě povzbuzují látkovou proměnu. Jedná se například o břízu, kontryhel, fenykl, černý bez nebo pampelišku.

Blahodárné účinky na lidský organizmus mají takzvané „zelené potraviny“ - mladý ječmen, sladkovodní řasy chlorela a spirulina, které se vyznačují vysokým obsahem chlorofylu. Zelené barvivo rostlin podporuje detoxikaci a krvetvorbu. Zelené potraviny nám pomáhají tím, že stabilizují hladinu krevního cukru v těle a snižují tak chuť na sladké.

Exotičtější volbou může být indická rostlina Garcinia cambogia, která výrazně napomáhá snižování hmotnosti. Podporuje trávení, zrychluje spalování tuků a napomáhá dosáhnout pocitu nasycení. Rostlina se užívá v tradičním ájurvédském lékařství. Můžete ji konzumovat jako čerstvé ovoce, nebo ji naleznete v sušené formě jako součást čajových a kávových směsí.