Product placementO zdraví 2. 6. 2022 | redakce Vím, co jímredakce Vím, co jím

Spojte péči o svoji krásu s péčí o planetu. Začněte třeba v koupelně

Přemýšleli jste nad tím, kolik plastu a obalového materiálu se každoročně vyprodukuje na celém světě? A kolik z toho je váš podíl? Každý den jíme potraviny, které výrobce zabalil do plastu. Používáme igelitové sáčky. Sprchový gel i šampón bývá v plastovém obalu. Přitom zrovna koupelna je místo, kde můžeme spoustu zbytečného plastu zredukovat.

Yves Rocher

Pokud chcete něco změnit, není potřeba hned obrátit celý svůj životní styl naruby. Existuje spousta denních činností, kterými lze přispět a ulehčit planetě. Například doma můžete používat sprchový gel zcela obyčejný nebo se poohlédnout po koncentrovaném. Francouzská značka Yves Rocher už před časem uvedla na trh řadu Green Heroes a sprchové gely různých vůní, které jsou založeny na rostlinném původu. Mají snadno biologicky odbouratelné složení a při jejich výrobě se spotřebuje o polovinu méně plastu.

Změňte styl sprchování

koncentrované sprchové gely Yves RocherPři sprchování ale můžete vyzkoušet ještě jednu změnu, která má pozitivní dopad nejen na životní prostředí. Aby užívání koncentrovaných přípravků opravdu pomohlo planetě, je potřeba změnit také styl sprchování. Řada lidí na sebe nanáší mycí gely pod proudem vody. Část zmizí ve výlevce ještě dřív, než splní svůj účel. Obsah balení rychleji ubývá, což vás nutí kupovat nový výrobek – další plastový materiál.

U koncertovaných gelů je lepší, pokud vodu zastavíte, namydlíte se a spláchnete.

  • Sprchový gel od Yves Rocher je čtyřikrát silnější a jedna kapka vystačí na celou koupel. Proto je třeba s ní nakládat s rozvahou.

Změnou stylu sprchování naplno využijete potenciál koncentrovaných sprchových gelů od Yves Rocher. Díky příjemným vůním si celý rituál užijete a budete vědět, že děláte něco pro to, aby se lidem žilo na planetě lépe. Jako bonus ušetříte za vodu.

Myjte si vlasy ekologicky

Dobrý pocit, že chráníte životní prostředí, můžete mít i při umývání vlasů.  Jak jim dopřát to nejlepší a zároveň nezanášet planetu dalšími plastovými odpady? Vyzkoušejte novinku Yves Rocher – tuhé šampony z řady Green Heroes, které jsou uložené v malé krabičce z nerezavého hliníku.

  • Vejdou se do jedné dlaně, a přesto vydrží stejně dlouho jako dvě běžná balení šamponu. Díky jejich praktické velikosti jsou ideální na cesty, do kabelky nebo do tašky na cvičení.

tuhé šampony Yves RocherJejich používáním se mytí vlasů stane rutinou plnou krásy, užitku i závazku vůči přírodě. V řadě od Yves Rocher najdete Tuhý šampon pro jemné mytí, který dodává optimální péči rychle se mastícím vlasům, Vyživující šampon pro suché vlasy bez života nebo Tuhý šampon pro lesklé vlasy. Stejně jako jejich obal i obsah je vyrobený v souladu s přírodou. Heřmánek, měsíček, slunečnice chrpa a další rostliny či bylinky, jejichž oleje vyživují vlasy od kořínků ke konečkům, vyrostli na bretaňských polích podle principu agroekologie.

Můžete to být i vy

Ulehat každý večer s vědomím, že skládky odpadů jsou díky vám o něco menší, může každý. Není třeba dělat v životě radikální změny. Každý i sebemenší krok, kterým pomáháte, se počítá. A proč nezačít v koupelně? Značka Yves Rocher věří, že každé sprchování, mytí vlasů nebo třeba čištění pleti je možné dělat tak, abyste se cítili příjemně a zároveň snížili dopad na životní prostředí. Nová řada Green Heroes si dává za cíl zvyšovat povědomí o ochraně přírody a pomáhat u přechodu k odpovědnějším návykům.

Za každý zakoupený Koncentrovaný sprchový gel, Koncentrovaný šampon a jakýkoli Tuhý šampon vysadí Nadace Yves Rocher jeden nový strom v lesích celého světa. Darujte vašim blízkým vybraný produkt a my darujeme přírodě jeden strom.

logo Yves Rocher

Společnost Yves Rocher je partnerem projektu Léto aktivně a zdravě. Stáhněte si zdarma aplikaci a bavte se. Po celý červen na vás čekají výzvy, inspirace a další soutěže. Více informací na www.aktivneazdrave.cz.

Zdroj obrázků v textu: se svolením Yves Rocher
Mohlo by vás také zajímat: