O zdraví 31. 3. 2020 | Veronika VágnerováVeronika Vágnerová

Vsaďte na vitamin D a nedejte onemocnění šanci

Chřipka, virová a různá respirační onemocnění straší veřejnost každoročně, obzvlášť v posledních týdnech. Chcete se jim vyhnout a přečkat vše ve zdraví? Slabá imunita se dá účinně posílit i užíváním vitaminu D. Ten výrazně zlepšuje funkci protiinfekčních bariér ve střevech, plicích, kůži a placentě.

Vitamin D je vhodné získávat ze slunečního svitu.

Díky dostatku déčka má tělo lepší obranyschopnost a není snadným terčem po viry a bacily. Neschopnost těchto bariér chránit před napadením může být odrazem právě nedostatku vitaminu D, kterým trpí 60 % populace. Výsledkem bývají epideme chřipek a dalších onemocnění. Moderní vědecké práce proto dnes stále více obracejí pozornost na úzký vztah vitaminu D k buňkám imunitního systému.  Díky němu je i průběh choroby rychlejší a příznaky jsou mírnější.

Bojovník s chřipkou

boj s chřipkouFunkce vitaminu D jsou značně rozsáhlé. Primárně se spolu s vitaminem K2 podílí na správném vstřebávání a ukládání vápníku do kosti a zubů. Bez káčka  může dojít k jeho nechtěnému ukládání do cévních stěn a měkkých tkání.

Déčko má velice výrazný vliv na správné fungování imunitního systému, na zdraví kardiovaskulárního systému a regulaci krevného oběhu. Podporuje růst buněk a také je mu lékaři přisuzovaná schopnost chránit před infekcemi i před prochladnutím a chřipkou.

Dostatečná zásoba déčka v těle je prevencí úzkostných a depresivních stavů, které nejsou na jaře neobvyklé. Ne nadarmo se říká, že slunce je nejlepší lékař.

Sluníčko v tobolce

biominTip: Biomin Vitamin D3 Extra je čistě přírodní doplněk stravy. Přispívá k mineralizaci kostí, udržení normálního stavu kostí a zubů a zdravé funkce imunitního systému. Balený v tobolkách, bez lepku a laktózy. Vhodný pro vegetariány, diabetiky a těhotné ženy. Koupíte na www.apotek.cz  za 259 Kč – 30 tobolek. www.jsemstalekost.cz

 

Nedostatek déčka se odráží ve slabé imunitě

  • vit DZdroj déčka pro organismus jsou z 90 % letní paprsky vždy kolem poledne, kdy svítí pod správným úhlem. Při nedostatečném pobytu na letním slunci si tělo neudělá dostatečné zásoby na zbytek roku.

Ty bývají u 60 % lidí už od zimy tak mizivé, že se jejich organisums stává snadným cílem, plní se čekárny a šíří se počet nemocných. Proto se doporučuje dodávat déčko prostřednictvím kvalitních přírodních vitaminových doplňků. Dlouhodobějším dodáváním vitaminu D ve formě doplňků stravy posílíte výrazně imunitu a snížíte pravděpodobnost, že vůbec  onemocníte.

Na trhu je nepřeberné množství, pro vyšší účinek je vhodnější volit přírodní verze (D3 Extra Biomin). Jsou pro tělo přirozenější a oproti syntetickým mají prokazatelně vyšší vstřebatelnost a méně dalších přidaných chemických látek, které nemusí organismus dobře snášet. V potravinách najdeme jen málo vitaminu D a reálně jsme schopni stravou pokrýt asi 10 % denní dávky. Hlavním zdrojem déčka proto zůstává pro většinu populace sluneční záření letních měsících a vhodné vitaminové doplňky.

Mohlo by vás také zajímat: