O pohybu 29. 11. 2019 | Mgr. Martina KarasováMgr. Martina Karasová

Odvaha, úsilí a vítězství inspirují. Filmy o sportu, které tě vytáhnou z křesla

Máte volný večer, nikam se vám nechce a rádi byste se podívali na pěkný film, ale zároveň máte černé svědomí z večeru stráveného před obrazovkou... Pak si pusťte některý z motivujících filmů, u kterých mít výčitky rozhodně nemusíte. Tyto filmy vás nakopnou a dodají inspiraci konečně začít něco dělat.

Odvaha a vítězství inspiruje
Stock Photos - autor: Dirima /Shutterstock.com

Zázračný běžec (Prefontaine), USA, 1997

Příběh ambiciózního a talentovaného atleta Steva Prefontaina, který se na oregonské univerzitě setká s legendárním trenérem Billem Bowermanem, mužem, který se později stal jedním ze zakladatelů korporace Nike. S jeho pomocí Steve překonává překážky, získává mistrovský titul a v roce 1972 oslňuje sportovní fanoušky na olympiádě v Mnichově. Příběh ho představuje jako urputného a tvrdohlavého bojovníka, který udělal z běžecké disciplíny hit a získal si davy nadšených obdivovatelů.

Pásky z Nagana (The Nagano tapes), USA, ČR, 2018

Příběh nezapomenutelného českého hokejového zázraku z OH v Naganu z roku 1998, kdy naše podceňovaná výprava vyhrála zlatou olympijskou medaili. Nikdo nečekal, že tým pod taktovkou Ivana Hlinky, vedený kapitánem Vladimírem Růžičkou, posílený Jaromírem Jágrem a Dominikem Haškem v brance, zvítězí. Tento film by neměl uniknout žádnému hokejovému fanouškovi.

Rocky (Rocky), USA, 1976

Rocky BalboaSlavné boxerské drama outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou. Neúspěšný boxer Rocky Balboa boxující v pokoutních zápasech dostane možnost postavit se do boxerského ringu se šampiónem těžké váhy Apollem Creedem. Ví, že jeho šance jsou mizivé, jediné, co chce, je bojovat až do konce. Jeho odvaha a nezdolnost v životě i v ringu inspirovala miliony lidí. Rocky bojuje jako o život, několikrát jde k zemi, ale pokaždé se zvedne.

Million Dollar Baby, USA, 2004

Stárnoucí a osamělý Frankie Dunn trénuje mladé a nadějné boxery ve své zapadlé tělocvičně. V okamžiku, kdy Frankieho poslední boxerský talent uteče k jinému manažerovi, objeví se v tělocvičně Maggie Fitzgeraldová. Odstrkovaná a naštvaná Maggie touží po tom, aby jí někdo konečně věřil. Moc dobře ví, že cesta k boxerské slávě je vystlána hlavně tvrdým tréninkem a nepříjemnými zážitky. Přestože ji Dunn trénovat nechce, postupně si ho svou houževnatostí získá.

Nikdy to nevzdávej (Never back down), USA, 2008

Teenager Jake se s rodiči přistěhuje do Orlanda na Floridě a nastoupí na zdejší školu. Tam také narazí na vyhlášeného rváče Ryana, od kterého to pořádně schytá. Jake se obrátí na mistra bojových umění, který mladíka naučí nejen bojovat, ale také uvědomit si, jaký doopravdy je, a i když Jakeovi nejde o pomstu, je jasné, že další střet se surovcem Ryanem je nevyhnutelný.

Ženy v běhu, ČR, 2019

Ženy v běhuVěra je pevně rozhodnutá splnit poslední přání svého zesnulého manžela - zaběhnout maraton. Rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém, prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu zbývají tři měsíce. Její dcery však mají jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu převedla přes řadu překážek a komediálních komplikací až na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat to, když cíl je na dosah.

Flashdance, USA, 1983

Světově úspěšný muzikál vypráví příběh nebojácné a půvabné osmnáctileté dívky Alex Owensové, která ve dne pracuje jako svářečka a v noci tančí v luxusním baru. Alex zápasí o svou nezávislost a lásku a touží po splnění velkého snu - dostat se na Pittsburghskou taneční konzervatoř.

Ballerina, Francie/Kanada 2016

Animovaný film pro děti vypráví příběh Félicie, mladé osiřelé dívky, jejíž největší vášní je tanec. S pomocí svého nejlepšího přítele Victora se jí podaří uprchnout ze sirotčince a vydat se na dlouhou cestu do Paříže na taneční konzervatoř, kde na ni čeká mnoho nelehkých úkolů, ale i zajímavých setkání.

logo

Mohlo by vás také zajímat: