O zdraví 11. 5. 2020 | Vím, co jím a piju, o.p.s.

Country Life – V souladu s přírodou

V čem jsou lepší a proč za ně platíme zdánlivě víc? Ekologickému zemědělství jde hlavně o komplexní přístup, jak o krajinu a půdu, tak o respekt ke všem zvířatům, která na polích přirozeně žijí. Výsledné plodiny a produkty jsou tedy tím nejlepším, co můžeme z přírody získat.

Zdroj: Country life

Nejčistší potraviny

  • Při pěstování biopotravin se nepoužívají umělé pesticidy, hnojiva a v případě živočišné výroby ani žádné růstové hormony.

Přídatných látek v nich najdete jen minimum. To z nich činí ty nejčistší možné potraviny, které lze na trhu koupit. S každým soustem do sebe dostanete mnoho prospěšných živin a minerálů. Zkoušeli jste vonět k rajčatům, která byla vypěstovaná v rámci ekologického zemědělství? Rozdíl je markantní.

Zkuste bio dochucovadla

sójová omáčkaV touze zařadit do jídelníčku biopotraviny není třeba omezit se jen na zeleninu a ovoce. Česká značka Country Life, která se soustředí na výrobu biopotravin, přírodní kosmetiky a ekologické drogerie již 30 let, má v nabídce také různá dochucovadla. Například Tamari, tradiční sójová omáčka je chuťově výrazná, a přesto neobsahuje žádné umělé zvýrazňovače chuti, barviva ani konzervanty. Pokud jste „sójovku“ vynechávali kvůli přídatným látkám, už nemusíte.

Stejně tak lahůdkové droždí je vynikající pomocník pro zdravé vaření. Všem polévkám, omáčkám, rizotům i zeleninovým pokrmům dodává plnou chuť. Jen pozor, těsto s ním nevykyne, k tomu slouží jiné droždí. Je bohaté na bílkoviny, minerály a některé vitaminy skupiny B.

konopná semínkaObrovskou zásobárnou vitaminů a minerálů jsou i konopná semínka, která si v posledních letech získala velikou pozornost. A naprosto právem. Konopná semínka jsou výrazně bohatá na omega 3 mastné kyseliny, kterých máme ve stravě nedostatek. Podílí na snížení a prevenci kardiovaskulárních onemocnění, posilují imunitní systém a mozkové funkce. Krom toho obsahuje semínko řadu vitaminů, minerálů a dalších fytonutrientů. Pro svou lahodnou máslovou chuť se konopná semínka Country Life skvěle hodí do kaší, do salátů, ale uděláte z něj i výborné pesto. Jen je raději nevystavujte vysokým teplotám.

Ekocentrum u Berouna

pečivoNajdete zde i vzorkovou prodejnu, ekofarmu a bio pekárnu, kde se pečou kvasový chléb, slané i sladké pečivo s optimálním poměrem celozrnné a bílé mouky. Sladké koláčky jsou slazené obilnými a ovocnými sirupy a ani v jednom kousku jakéhokoliv pečiva nenajdete uměla barviva a aromata. Zakoupit je můžete nejlépe v jednom z několika pražských obchůdků.

Country Life ostatním

Country Life se soustředí i nejen na pěstování a výrobu těch nejčistších biopotravin a biokosmetiky, ale i na další aspekty, které s šířením bio života souvisí. Proto už 9. rokem vydává časopis Dobroty s recepty, informuje o novinkách biopotravin a bioproduktů na trhu a vzdělává své čtenáře.

Poděkování

poděkováníIniciativa Vím, co jím a piju, o.p.s. děkuje za odměny, kterými se Country Life zapojila do aplikace Aktivně a zdravě. Aplikace pomáhá uživatelům překlenout náročné období karantény tím, že vybízí k aktivnímu boji proti stresu. Pro celkovou psychickou pohodu je klíčový přiměřený pohyb, zdravá výživa a aktivní odpočinek. V minulosti tento program pomohl více než 50 tisícům uživatelů při jejich změně životního stylu.

Mohlo by vás také zajímat: